Nowe trendy w projektowaniu wnętrz – co jest modne w 2020?

Czy wiesz, że stworzenie osobistej przestrzeni może wiele powiedzieć o Twojej osobowości? Dla nowoczesnego człowieka jego dom jest prawdziwym źródłem siły i inspiracji, więc otoczenie powinno w pełni odpowiadać stylowi życia właścicieli. W nowej dekadzie indywidualne podejście będzie coraz bardziej poszukiwane we wnętrzach mieszkalnych. Ważną rolę odgrywają również wygoda i praktyczność – funkcjonalna zawartość wnętrza powinna nie tylko odzwierciedlać nastrój i charakter właścicieli, ale także poprawiać ich styl życia. Jeśli poszukujesz architekta czy projektanta wnętrz, który zajmie się profesjonalnym przygotowaniem projektu wnętrza Twojego domu lub mieszkania, na pewno zainteresuje Cię oferta: projektowanie wnętrz Warszawa. Poniżej przygotowaliśmy krótki przegląd nowoczesnych trendów w projektowaniu wnętrz w 2020 roku.

Minimalizm – trend wnętrzarski w 2020 roku

Styl minimalistyczny stał się popularny jeszcze w ubiegłym roku i wciąż jest coraz częściej wybierany przez klientów ze względu na wygodę. Charakteryzuje się powściągliwością i surowością w projektowaniu. Osiąga się to głównie dzięki zastosowaniu funkcjonalnych elementów wewnętrznych, geometrycznych kształtów i kombinacji dwóch podstawowych kolorów. Niezwykle ważne jest, żeby przy projektowaniu pomieszczenia prawidłowo podzielić przestrzeń. Aby stworzyć wnętrze w stylu minimalistycznym, szeroko stosuje się materiały techniczne. Zazwyczaj są zwarte, czarne lub szare i mają ścisły geometryczny kształt. Poza tym, minimalizm w aranżacji wnętrz koncentruje się na maksymalnej prostocie i przejrzystości. Dziś nie chcemy już wypełniać swoich domów niepotrzebnymi rzeczami. Zostawiamy tylko te niezbędne rzeczy, co daje rozwój tej samej estetyki minimalizmu. Wnętrze w stylu minimalistycznym można również wzbogacić o niezwykłe przedmioty, na przykład elementy rzeźbiarskie. Przy projektowaniu wnętrz w stylu minimalizm ważne jest, aby wybrać odpowiednią kombinację kolorów do dekoracji ścian – biały kolor jest odpowiedni dla tak zwanej “bazy”, natomiast szary będzie świetnie służył jako kontrast.

Natura i technologia – ekotrend wnętrzarski w 2020 roku

Ważnym trendem w projektowaniu wnętrz w 2020 roku jest mieszanie dwóch, mogłoby się wydawać, sprzecznych elementów: technologii i natury. We współczesnym świecie odkrycia naukowe i innowacyjne rozwiązania są wykorzystywane jednak do tworzenia przyjaznych dla środowiska mebli. Firmy coraz bardziej faworyzują surowce wtórne (m.in. stare drewno, tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu), dając im nowe życie. Poza tym, mieszkańcom dużych miast często brakuje naturalnej estetyki. Dlatego nacisk na przyjazność dla środowiska stał się wspólnym wyznacznikiem trendów. Ludzie zaczynają doceniać ciszę i spokój. W następstwie tego naturalne elementy są aktywnie wprowadzane do środowiska domowego: od tradycyjnego drewna i kamienia po eksperymenty z materiałami, które wielu uważa za śmieci (na przykład maty z trzciny morskiej lub kolorowe okleiny meblowe z kukurydzy meksykańskiej). Projektanci chętnie podejmują temat ponownego użycia plastiku. I oczywiście żywe rośliny pozostają na liście trendów 2020 roku – pionowe i wiszące zielone ogrody lub ustawione w zwykłych doniczkach. Możesz stworzyć zieloną oazę w domu za pomocą stabilizowanego mchu i dużych żywych roślin, a także uzupełnić ich kompozycję w niezwykły sposób – stosując tropikalne wydruki w wystroju.

Japandi – trend w projektowaniu wnętrz w 2020 roku

Pośród najbardziej popularnych stylów w 2020 roku znalazły się style skandynawskie i japońskie. Nazwa stylu “Japandi” pochodzi właśnie od ich połączenia – japan + scandi. Ten nowoczesny trend łączy w sobie najlepsze cechy obu stylów: prostotę form, funkcjonalność, minimum dekoracji, naturalną kolorystykę z jasnymi punktowymi akcentami oraz gładkie teksturowane tkaniny. Styl Japandi jest tak harmonijny w swojej prostocie i naturalności, że świetnie nadaję się dla współczesnych obywateli, którzy są zmęczeni nadmiarem dźwięków, ruchu i ciągłego zewnętrznego przepływu informacji. Wystrój wnętrza w stylu Japandi polega na używaniu minimalnej ilości mebli, przy tym skupia się na funkcjonalności, dzięki czemu mieszkanie staje się bardzo intuicyjne i dopasowane do domowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *