Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Oto jest pytanie!

Niemalże każda kobieta pragnie mieć piękne i zadbane dłonie. To przecież swojego rodzaju wizytówka. Dlatego stosujemy różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, dbamy o skórę i paznokcie. Nie zawsze jednak zadowalają nas nasze naturalne paznokcie – bywa, że są łamliwe, cienkie i nie chcą rosnąć. W takim wypadku wiele kobiet udaje się do kosmetyczki na manicure hybrydowy czy żelowy. Właśnie! Czym różnią się paznokcie hybrydowe od żelowych i na które z tych dwóch rozwiązań się zdecydować? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Zobacz jakie.

Manicure hybrydowy – co to? Wady i zalety paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy polega na nałożeniu na płytkę paznokcia specjalnego lakieru hybrydowego, a następnie utwardzenie go w lampie UV lub LED. Ta metoda malowania paznokci sprawia, że kolor trzyma się na paznokciach dłużej, niż w przypadku pomalowania go zwykłym lakierem. Po malowani lakierem hybrydowym, płytka paznokciowa jest również twardsza i mocniejsza. Efekt utrzymuje się ok. 2 tygodnie.

Manicure hybrydowy jest tańszy niż manicure żelowy, jednak jednocześnie jest mniej trwały. Sam zabieg trwa nieco krócej niż w przypadku manicure ‘u żelowego, ponieważ nie musimy doliczać czasu związanego z uzupełnieniem żelu. W przypadku stosowania lakieru hybrydowego, nie jest możliwe przedłużanie płytki paznokcia – lakier nakładamy na naturalną płytkę. Manicure hybrydowy wygląda naturalnie i estetycznie.

Niestety, pomimo licznych zalet, manicure hybrydowy nie jest dla wszystkich. Wykonywać go powinny jedynie osoby, których paznokcie są zdrowe i twarde – w innym wypadku efekt nie będzie trwały, a lakier może zacząć odpryskiwać nawet po kilku dniach.

Lakieru hybrydowego pozbędziemy się z paznokci za pomocą acetonu.

Czym jest manicure żelowy? Dlaczego paznokcie żelowe?

Manicure żelowy to zabieg z użyciem specjalnego żelu, utwardzanego w lampie LED lub UV. Manicure żelowy jest znacznie trwalszy niż hybrydowy – może utrzymywać się na paznokciach nawet miesiąc! Wykonując manicure żelowy mamy także możliwość przedłużenia naszych naturalnych paznokci. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które nie potrafią zapuścić odpowiednio długich paznokci naturalnych. To także świetna opcja dla pań, które wykonują sporo pracy manualnej np. przy codziennych domowych obowiązkach – żele są trwałe i odporne na wiele czynników zewnętrznych.

W przypadku paznokci żelowych, możemy także bardziej szaleć ze zdobieniami – wtapianie ozdób takich jak cekiny czy malowanie paznokci w stylu ombre, nie stanowi tu żadnego problemu.

Paznokcie żelowe są nieco grubsze niż paznokcie hybrydowe, ale jeżeli zdecydujemy się na zabieg u profesjonalnej stylistki paznokci, nie musimy się martwić, że będą wyglądać nieestetycznie.

Żelu z paznokci możemy pozbyć się spiłowując jego warstwę z paznokcia.

Którą metodę wybrać? Żele czy hybrydy?

To na jaką metodę manicure/u zdecydujemy się zależy od stanu naszych naturalnych paznokci oraz od naszych preferencji. Obie metody maja swoje wady i zalety. Jeżeli zależy nam na naturalnym efekcie, a nasze naturalne paznokcie są mocne i zdrowe, możemy zdecydować się na hybrydy, jeśli jednak liczymy na trwałość, warto wybrać paznokcie żelowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *