Olej rycynowy na włosy – dlaczego warto go stosować?

Każda kobieta marzy o pięknych, długich, lśniących i zdrowych włosach. Często odwiedzamy fryzjera, stosujemy rozmaite zabiegi pielęgnacyjne, testujemy różnego rodzaju produkty, mające sprawić, że nasze włosy będą odżywione i mocne. Jednym z nich jest olej rycynowy (olejek rycynowy), który stał się hitem wśród włosomaniaczek. Wszystko za sprawą atrakcyjnej ceny i wszechstronnych właściwości.

Co to jest olej rycynowy? Właściwości olejku rycynowego oraz zastosowanie

Olej rycynowy to gęsta, jasna ciecz, pozyskiwana z nasion rącznika pospolitego (łac. Ricinus communis), która rośnie w Afryce i Indiach. Posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Pomaga zwalczać choroby skórne, a także leczy dolegliwości takie jak bóle stawów, zaparcia, problemy z wątrobą, co sprawia, że stosuje się go w farmakologii. 

W tym artykule chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na jego właściwości pielęgnacyjne, które sprawiają, że jest znanym i cenionym produktem, gdy chcemy zadbać o nasze włosy, brwi, rzęsy czy skórę. Olejek rycynowy posiada silne właściwości nawilżające, wzmacniające i regenerujące. Z tego powodu jest szeroko stosowany w kosmetologii.

Jak stosować olejek rycynowy na włosy?

Olejek rycynowy polecany jest do pielęgnacji włosów. Sprawia, że stają się gęstsze i szybciej rosną. Stosowany jest też przeciw wypadaniu włosów. Istnieje kilka sposobów na stosowanie olejku rycynowego. Najpopularniejszym z nich jest olejowanie włosów. Polega to na nałożeniu oleju na całą długość włosów i pozostawienie go na minimum 20-30 minut, a następnie spłukanie go wodą z szamponem. Nie należy przesadzać z ilością nakładanego olejku, ponieważ ma on bardzo gęstą strukturę i może być ciężko go zmyć, dlatego im mniej go nałożymy, tym lepiej. Najlepiej jest go wymieszać z innym olejem np. z oliwą z oliwek czy olejem rzepakowym bądź słonecznikowym. Olejek rycynowy możemy również dodać do maski na włosy.

Olejek rycynowy można zastosować również nakładając go przed snem i pozostawiając go na włosach przez całą noc. Rano koniecznie należy pamiętać o umyciu włosów!

Możemy również dodać olejek rycynowy do ulubionego szamponu. Podczas mycia włosów po prostu dodajmy kilka kropli do wylanego na dłoń szamponu. Ten zabieg sprawi, że nasze włosy nabiorą blasku. Ważna jest systematyczność – powtarzajmy zabieg co jakiś czas.

Gdzie kupić olejek rycynowy?

Olejek rycynowy dostępny jest w wielu aptekach, możemy również zamówić go przez Internet. Nie powinniśmy mieć żadnego problemu z dostępnością tego produktu.

Olejek rycynowy – cena

Cena olejku rycynowego waha się w okolicach 4-8 zł. To bardzo atrakcyjna cena, dlatego produkt jest tak chętnie stosowany. Niska cena w połączeniu z dużą wydajnością, niesamowitymi właściwościami i łatwą dostępnością, sprawia, że olejek rycynowy jest niezastąpiony w pielęgnacji włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *