Nowości kinowe 2020 – co warto zobaczyć?

Oglądanie filmów jest jedną z najprzyjemniejszych form relaksu. Niezależnie od tego, czy oglądasz je z kimś albo sam, w kinie czy w domu, i tak zawsze dobrze się bawisz! Jednak warto być na czasie, żeby nie przegapić gorących premier. Oto 5 najciekawszych filmów, które zobaczysz w tym roku!

  1. MAYDAY

Główny bohater Janek okazał się być w nietypowej sytuacji. Ma dwa domy, dwie żony i de facto dwa życia. Udaję mu się tak funkcjonować przez kilka lat, jednak sprawy stają się skomplikowane, kiedy jednego letniego poranka ląduje w szpitalu pod nadzorem funkcjonariusza. Przestraszony próbuje uciec, ale powstaje dylemat: do którego domu? Najlepszy kumpel Staszek próbuje pomóc Jankowi, przywozi mu ciuchy i rozmawia przez telefon z żonami. Na szczęście od tego są przyjaciele. Jednak obydwaj stają się celem nie tylko organów ścigania, ale również mafii. Poza tym, życie jest pełne niespodzianek i żony Janka zaprzyjaźniają się między sobą. Sytuacja staje się napięta i grozi nie tylko złamaniem paru kości, ale i serc. Przyjaciele próbują się ratować, ale czy im się uda, zobaczysz w kinie!

  1. “1917”

Film “1917” to wojskowy dramat historyczny produkcji Wielkiej Brytanii i USA, którego reżyserem i scenarzystą jest Sam Mendes, znany jako scenarzysta takich filmów, jak “Droga do zatracenia”, “American Beauty” oraz “Spectre”. Akcja rozpoczyna się w 1917 r. – w szczytowym okresie pierwszej wojny światowej. Głównymi bohaterami filmu są dwaj młodzi żołnierze, którym przydzielono bardzo odpowiedzialne i niezwykle niebezpieczne zadanie. Będą musieli przekazać jedną ważną wiadomość, która może zapobiec rozlewowi krwi i uratować wielu żołnierzy przed nieuchronną śmiercią. Ale w tym celu będą musieli przekroczyć terytorium obfitujące w wojska wroga. Muszą poświęcić całą swoją odwagę w tak trudnej misji.

  1. “Małe kobietki”

Dorastanie i tęsknota za dzieciństwem, rozczarowania i smutki towarzyszą życiu każdego człowieka. W swoim filmie reżyser Greta Gerwig opowiada o czterech siostrach, ich losach i doświadczeniach. Jest to opowieść o młodych kobietach, które jednocześnie są szczęśliwe i zdenerwowane, marzą i bawią się, są smutne i zazdrosne, kochają i nienawidzą, szukają i znajdują. O tym, jak przyjaźń i miłość rosną od pierwszych spotkań lub kłótni, o wsparciu bliskich i mądrych macierzyńskich radach. Reżyserowi udało się pokazać ciepło serc i miłości, które były esencją tej rodziny. W filmie nie można nie poczuć uroku głównych bohaterów. Mimowolnie przeżywasz razem z nimi ich doświadczenia i zmagania!

  1. Tajni i fajni

Superszpieg Lance i młody naukowiec Walter Beckett to kompletne przeciwieństwa. Radosny Lance ratuje miasta i kraje każdego dnia, natomiast ponury naukowiec Walter chciałby odizolować się od wszystkich światowych wynalazków i gadżetów. Kiedy wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, ten nieoczywisty duet jest zmuszony zjednoczyć się i pokazać wszystkie swoje umiejętności w zupełnie nowy sposób. Ta dziwna para będzie potrzebowała z pewnością dobrego kamuflażu, aby uratować cały świat.

  1. „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”

Jest to historia o Harley Quinn, która rozstaje się ze swoim ukochanym Jokerem i zbiera własny zespół niebezpiecznych superbohaterów. Należą do niego Czarny Kanarek, Łowczyni i Renee Montoyi. Odważne dziewczyny będą walczyć z Romanem Sionisem, który jest autorytetem kryminalnym miasta Gotham. Kobiety bardzo się różnią, ale muszą dogadać się między sobą, ponieważ mają wspólnego wroga i pokonać go mogą tylko razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *