Jak dbać o skórę zimą? Pielęgnacja skóry w zimie

O naszą skórę powinniśmy dbać przez cały rok, jednak zima jest porą roku, w której powinniśmy szczególnie powinniśmy zadbać o właściwą pielęgnację twarzy czy dłoni. W zimie nasza skóra narażona jest na niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak mróz, śnieg i chłodny wiatr. Zadbaj o swoją skórę zimą – przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak to robić.

Zadbaj o nawilżenie i natłuszczenie

Podczas zimy powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na nawilżenie naszej skóry. Ujemne temperatury, mroźny wiatr, ale także suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach sprawia, że nasza skóra staje się podatna na wysuszenie. Podstawowym kosmetykiem na zimę jest odpowiedni krem. Najlepszy będzie taki, który odpowiednio natłuści skórę – ważne by krem utworzył na twarzy, swoistego rodzaju, lipidową warstwę ochronną. Krem natłuszczający powinien mieć w swoim składzie wazelinę, parafinę lub wosk pszczeli. Jeżeli posiadasz tłustą cerę, nie nakładaj grubej warstwy kremu.

Nie zapominaj o odpowiednim nawilżeniu swojej skóry. Do tego celu stosuj specjalne balsamy nawilżające. Nawilżaj swoją skórę co najmniej dwa razy dziennie! Nie bój się, że nawilżający kosmetyk może zamarzać – to kosmetyczny mit! Woda, która znajduje się w składzie preparatów nawilżających, odparowuje zaraz po aplikacji!

Nawilżanie to nie tylko kosmetyki. Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, naraża naszą skórę na wysuszenie, dlatego zainwestuj w specjalny nawilżacz powietrza do swojego mieszkania lub biura.

Chroń się przed oparzeniami słonecznymi

O ochronie przed promieniami słonecznymi myślimy zazwyczaj jedynie w okresie letnim. Zaopatrujemy się wtedy w kosmetyki z wysokim filtrem. Jednak nie tylko w lato, jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie słońca.

W zimę, promienie słoneczne odbijają się od płatków śniegu, nasilając swoje działanie. Na dodatek skóra pod wpływem niebezpiecznych promieni UV, traci swoje właściwości ochronne przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego niezwykle ważne jest stosowanie kremów z filtrem również w tą mroźną porę roku – zwłaszcza podczas zimowych spacerów czy jazdy na nartach i snowboardzie. Jeżeli to możliwe – zaopatrz się w krem z filtrem o właściwościach wodoodpornych – to sprawi, że nie zmyje się on z twarzy pod wpływem padającego śniegu.

Uważaj na miejsca szczególnie narażone na mróz – usta, dłonie, stopy

Miejsca takie jak stopy, dłonie czy usta są szczególnie narażone na wysychanie i pękanie, podczas zimowych mrozów, dlatego zadbaj o ich szczególną pielęgnację. Do ust stosuj specjalny balsam z filtrem UV. Zwróć uwagę, na to, by nie zawierał on mięty, która działa podrażniająco. Pamiętaj również o złuszczaniu ust za pomocą peelingu – dzięki temu, pozostaną one gładkie.

Zadbaj o dłonie i stopy – smaruj je odpowiednim kremem. Na zimę bardziej odpowiednie będą te bardziej tłuste, lekkie kremy zostaw na lato. Pamiętaj, wychodząc z domu, by zakładać na ręce, ciepłe rękawiczki!

Odpowiednia pielęgnacja skóry zimą jest bardzo ważna, dlatego nie należy jej zaniedbywać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *