Ile kosztują okulary korekcyjne?

Jeżeli zdiagnozowano u Ciebie wadę wzroku i stoisz przed zakupem swoich pierwszych okularów, na pewno zastanawia Cię ich cena. To ile kosztują okulary korekcyjne zależy od kilka czynników. Na cenę okularów korekcyjnych składa się przede wszystkim cena oprawek oraz cena soczewek okularowych. Zarówno oprawki jak i soczewki okularowe, mają różne rodzaje – w zależności od tego, ich cena może się różnić. Jak więc określić średnią cenę okularów korekcyjnych?

Ile kosztują oprawki do okularów korekcyjnych?

Ceny oprawek do okularów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Ta cena dotyczy jednak najtańszych i najmniej wytrzymałych oprawek, wykonanych z niskiej jakości materiałów. Najczęściej są to oprawki plastikowe (tzw. wtryskowe).  Nie są one zbyt trwałe – są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zniszczenia.

Okulary są jednak inwestycją, a na własnym zdrowiu nie warto oszczędzać. Zdecydowanie lepiej jest dopłacić i postawić na komfort, wygodę, a przede wszystkim – większą trwałość. Kupując droższe oprawki, wiemy, że okulary będą mogły nam posłużyć dłużej, niż te tańsze. Ceny dobrych oprawek, na które warto zwrócić uwagę, zaczynają się od ok. 200-250 zł.

Cena idzie w górę, jeżeli zdecydujemy się na kupno oprawek markowych. Nie zawsze jednak warto sugerować się marką. W przypadku wyboru oprawek do okularów korekcyjnych, warto postawić po prostu na swój komfort i wygodę oraz wygląd dopasowany do kształtu twarzy.

Ile kosztują szkła do okularów?

To ile kosztują szkła do okularów, zależy między innymi od ich mocy. Szkła dla osób, posiadających dużą wadę wzroku, będą o wiele droższe, niż te przeznaczone do wad wzroku poniżej 3 dioptrii. Ceny różnią się również ze względu na materiał, z którego wykonana jest soczewka oraz jego właściwości. Możemy kupić szkła za 100 zł, ale możemy także zapłacić za nie 1000 zł. Podobnie, jak w przypadku oprawek, lepiej nie decydować się na te najtańsze rozwiązania, ponieważ w tym przypadku cena idzie z jakością. Najczęściej wybieranymi szkłami do okularów są soczewki z poliwęglanu. Tego typu szkła to koszt zaczynający się od 150 zł za parę.

Ile kosztują okulary progresywne?

Z większą ceną musimy się również liczyć decydując się na okulary progresywne. Szkła w okularach progresywnych pozwalają nam na prawidłowe widzenie zarówno z bliska jak i z daleka. To doskonała propozycja dla tych, którzy noszą dwie pary okularów, w zależności od wykonywanej czynności. Takie okulary progresywne sprawdzą się zarówno jako okulary korekcyjne do patrzenia w dal, ale także do patrzenia z bliska np. na czytaną książkę. Cena soczewek progresywnych zaczyna się od 500 zł w górę.

Co jeśli nie okulary?

W przypadku stwierdzonej wady wzroku, oprócz kupna okularów mamy jeszcze dwie opcje. Jedną z nich jest laserowa korekcja wzroku. Jest to koszt ok. 2000-3500 zł za jedno oko. Możemy także zdecydować się na soczewki kontaktowe. Ich cena będzie się różnić w zależności od tego jak długo możemy je nosić. Do wyboru mamy soczewki jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne. Średni koszt soczewek miesięcznych to ok. 35-50 zł na miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *