Co warto zobaczyć we Włoszech?

Włochy to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie! Wszystko za sprawą różnorodnych walorów – każdy znajdzie tu coś dla siebie! Niesamowite plaże, majestatyczne góry, zjawiskowa architektura, życzliwi ludzie, doskonałe wino, aromatyczna kawa i regionalne, pyszne jedzenie.  Kto raz odwiedzi Włochy, chce tam wracać. Co warto zobaczyć we Włoszech? Co zwiedzić? Do jakich miast pojechać?

Stolica Włoch – Rzym

Rzym - stolica Włoch

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu! Odwiedzając Włochy nie sposób zapomnieć o tym fascynującym, starożytnym mieście. Rzym to stolica i największe miasto położone we Włoszech. Nie mogliśmy go pominąć w tym zestawieniu. To miejsce oferuje nam połączenie starożytności z nowoczesnością. Zachwycą nas z pewnością wąskie, stare uliczki, klimatyczne kawiarenki i monumentalne zabytki. Będąc w Rzymie poświęćmy swój czas na obejrzenie takich zabytków jak Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, Fontanna DiTrevi. Nie zapominajmy o Watykanie, który jest miastem-państwem położonym na terenie Rzymu. Tam, warto zobaczyć Bazylikę św. Piotra, która stanowi wizytówkę Watykanu.

Miasto miłości – Wenecja

Wenecja - miasto miłości

Bohaterka filmów takich jak Turysta czy Włoska Robota. Kojarzona z romantyzmem, gondolami i karnawałowym szaleństwem. To właśnie Wenecja – miasto położone na ponad stu wyspach, połączonych ze sobą mostami i kładkami. Wenecji nie można odmówić uroku – weneckie dzieła architektoniczne cieszą się ogromną sławą na skalę światową. Będąc w Wenecji zobaczmy koniecznie takie zabytki jak Plac św. Marka wraz z Bazyliką św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień czy Bazylika Santa Maria della Salute. Po Wenecji poruszać się możemy specjalnymi tramwajami wodnymi – to szybki sposób na dotarcie z końca jednej wyspy na koniec drugiej, bez nadrabiania drogi. Polecamy też popływać po kanałach gondolą. Niestety jest to dość droga rozrywka, ale zdecydowanie warto – taką przejażdżkę będziemy wspominać do końca życia.   

Toskania – Florencja, Siena, San Gimignano

Włoski region Toskania - Florencja, Siena i San Gimignano

Toskania to jeden z najpiękniejszych, najbardziej fascynujących, włoskich regionów. Cudowne, sielskie krajobrazy, klimatyczne miasta, średniowieczne zamki, doskonałe wino i smaczna kuchnia. To pierwsze skojarzenia, związane z tym magicznym regionem we Włoszech. Odwiedzając Toskanię warto zwiedzić miasta takie jak Siena, San Gimignano i Florencja.

Pierwsze z wymienionych, Siena, to urokliwe miasteczko położone na trzech wzgórzach. Jest ono zamknięte dla ruchu ulicznego (podobnie jak spora część innych toskańskich miast). Punktem obowiązkowym w Sienie jest plac Piazza del Campo, gdzie możemy podziwiać Pallazo Publico z ponad 100 metrową wieżą Torre Mangia.

San Gimignano to kolejne miasto, którego nie można ominąć, będąc w Toskanii. Magiczna atmosfera tego miejsca, z pewnością nas zachwyci i zapadnie nam w pamięć na długo. Będąc w San Gimignano nie pomińmy miejsc takich jak Piazza del Duomo, gdzie znajduje się Kolegiata oraz Palazzo del Popolo, Palazzo Vecchio del Podesta i wieża Torre Grosa, na którą warto wejść, by obejrzeć miasteczko z lotu ptaka. Odwiedźmy też klimatyczny plac Piazza della Cisterna.

Florencja to stolica Toskanii, punkt obowiązkowy na liście do zwiedzenia! Perełka renesansu, w której poczujemy wyjątkowy klimat. Miastem zachwycą się zwłaszcza miłośnicy architektury i sztuki. We Florencji warto zobaczyć m.in. Katedrę Duomo, Ponte Vecchio oraz Gallerie dell’Accademia. Szukasz najpiękniejszego widoku na Florencję? Odwiedź plac Piazza Michalangelo lub kościółek San Minato al. Monte. Nie będziesz żałować!

Podczas podróży można też zahaczyć o Pizę, jednak ostrzegamy – poza krzywą wieżą nie ma tam zbyt dużo atrakcji!

To tylko niektóre z miejsc, wartych zobaczenia, podczas pobytu we Włoszech. Jedno jest pewne – Włochy to niesamowity, magiczny kraj o wielu twarzach, każdy znajdzie tam coś dla siebie i każdy powinien go odwiedzić chociaż raz w życiu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *