Ciepłe kraje zimą – gdzie jechać na wakacje w grudniu, styczniu i lutym?

A gdyby tak zaplanować wyjazd na wakacje zimą? Dla niektórych osób to o wiele lepsze rozwiązanie, niż wyjazd na wakacje w sezonie. Podczas letnich miesięcy, jadąc na wczasy, możemy być pewni, że będzie tłoczno i drogo. Co innego zimą. Wakacje w zimowych miesiącach takich jak grudzień, styczeń czy luty nie są jeszcze tak popularne. Są za to znacznie tańsze i spokojniejsze – w końcu będziemy mogli odpocząć bez turystycznego zgiełku i hałasu. Gdzie jechać na wakacje zimą? Jakie ciepłe kraje wybrać w grudniu, styczniu i lutym?

Egipt – ciepło i tanio!

Egipt zimą

Egipt to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kierunków na wczasy – nie tylko latem, ale również i zimą. Coraz więcej osób decyduje się na przyjazd do Egiptu, gdy temperatura nie jest już tak bardzo wysoka jak w czerwcu czy lipcu. W grudniu, styczniu i lutym temperatura powietrza w dzień oscyluje w granicach 21-24 stopni. Warto zwrócić uwagę również na dość wysoką temperaturę wody – w miesiącach zimowych wynosi ona ok. 20-21 stopni. Egipt to jeden z tańszych kierunków. Decydując się na zimowe wczasy z biurem w podróży, możemy spodziewać się kwot w okolicach 1200-2000 zł za siedmiodniowy pobyt.

Wyspy Kanaryjskie – dobry i stosunkowo tani kierunek

Wyspy Kanaryjskie w grudniu, styczniu i lutym

Wyspy Kanaryjskie to dobra opcja na wakacje zimą w Europie. Klimat na wyspach sprzyja odpoczynkowi przez cały rok. Zimą jest on łagodny, bez upałów. Możemy spodziewać się temperatur w okolicach 20-24 stopni w dzień. Temperatura wody, na Wyspach Kanaryjskich, w grudniu, styczniu i lutym to ok. 18-20 stopni. Warto wspomnieć, że wakacje na Teneryfie w okresie zimowym, kosztują nawet o połowę mniej niż latem, co stanowi doskonałą okazję! Zimą zwróćmy uwagę szczególnie na Lanzarote, Gran Canarię oraz Teneryfę.

Madera – kraina wiecznej wiosny

Madera w trakcie zimy

Portugalska Madera uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wysp w Europie. Słynie z pięknych, różnorodnych krajobrazów – spotkamy się tam z górami wulkanicznymi i malowniczą, tropikalną roślinnością. Na Maderze panuje specyficzny klimat – przez cały rok temperatura nie spada raczej poniżej 20 stopni, ale również nie przekracza 26 stopni, a więc pogoda jest iście wiosenna. To właśnie dlatego Madera nazywana jest krainą wiecznej wiosny. To doskonały kierunek, dla osób, które nie przepadają za upałami, ale lubią łagodny, wiosenny klimat. Wyjazd na Maderę to świetny sposób na aktywny wypoczynek – wyspę zwiedzić najlepiej wynajętym samochodem – jej całkowita powierzchnia to 801 km2, więc jej objazd nie powinien stanowić większego problemu.

Dominikana – rajska wyspa

Dominikana - ciepłe kraje zimą

Dominikana to propozycja dla tych, którzy chcieliby wybrać się nieco dalej. Rajska, karaibska wyspa znana jest z niesamowitych plaży, kryształowej wody, tropikalnej roślinności i wysokich temperatur sięgających zimą nawet 30 stopni! Dominikana to istny raj na ziemi – krajobrazy są tam naprawdę zachwycające. Lecąc tam, możemy być pewni, że wszystko będzie wyglądało dokładnie tak samo jak na zdjęciach z folderów i katalogów. Dominikana to świetne miejsce dla osób chcących po prostu poleniuchować. Warunki do tego są idealne! Aktywni jednak również znajdą tam zajęcia dla siebie – pływanie z delfinami, parasailing, jazda konno czy rejs jachtem to tylko kilka z nich. Będąc na Dominikanie koniecznie odwiedź wyspę Saona – to jedna z najpiękniejszych wysp na świecie, musisz ją zobaczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *